Članki po kategorijah:
Pravijo, da prihaja polarni mraz, zato je čas za vroče in slasne juhe, ki nas bodo dodobra ogrele. Tokrat sem pripravil, z arašidi obogateno bučno juho, saj uživanje arašidov ugodno vpliva na, zaradi mraza, suho in razpokano kožo, prav tako pa so arašidi osnovni vir za energijo srčne mišice ter tudi ugodno delujejo na našo presnovo.
Čas priprave: 15 min Čas kuhanja: 30 min Skupaj: 45 min
Sestavine:
– 1/2 žličke curryja prahu,
– 1 hokaido buča,
– 1 žlička na drobno naseckanega ingverja,
– 1/2 žličke pekoče paprike,
– sol, kajenski poper, kurkuma,
– velika žlica arašidovega masla,
– neslani pečeni arašidi,
– olivno in bučno olje.
Priprava:
Na olivnem olju najprej prepražimo nasekljano čebulo. Dodamo česen in začimbe. Premešamo. Nato dodamo bučo, ki smo jo narezali na kocke. Kakšnih 10 min tenstamo in mešamo.
Nato zalijemo z 700 ml vode. Čez približno 15 min, oziroma, ko se buča zmehča, dodamo še žlico arašidovega masla in vse skupaj s paličnim mešalnikom pretenstamo. Na koncu, za okras, dodamo zdrobljene arašide in par kapljic bučnega olja.
Pa dober tek!
Napisal Miha Geršič, ki je soustanovitelj portala Golden Tree o aktivnem in zdravem življenju, ki ga mesečno obišče več kot 200.000 bralcev, ter avtor uspešnic Popolna Vadba & Popolna vadba 2.