Na to, kako močna je povezava med učinkovitostjo črevesja in počutjem posameznika, je opozarjal že slavni antični zdravnik Hipokrat. Vse do danes pa se je razmišljanju grškega strokovnjaka, ki ga smatramo za očeta sodobne medicine, na podlagi vse večjega števila raziskav pridružila cela kopica znanstvenikov z različnih področij.
Prav multidisciplinarnost, ki temelji na povezovanju različnih strok, je podala jasen odgovor, zakaj ravno črevesje kot organ, ki ga večina sicer povezuje izključno s presnovo, v resnici vpliva na ogromno različnih procesov v tvojem organizmu.
To med drugim, poleg tvoje prebave, odloča tudi o:
💙 stanju tvoje kože,
💙 deležu energije,
💙 delovanju tvojih možganov
in
💙 o počutju nasploh.
Med vsemi podatki pa je še posebej zanimivo dejstvo, da se v resnici kar 80 % imunskega sistema nahaja v tvojem črevesju.
Seveda je bilo na začetku težko razumeti točno povezavo med črevesjem in različnimi funkcijami telesa, se je pa situacija zelo hitro spremenila, ko je pozornost strokovnjakov prevzel črevesni mikrobiom.
V čem točno je skrivnost, razkrijejo naslednji podatki.

Črevesni mikrobiom velja za največji simbiotski sistem v telesu posameznika in med drugim neposredno vpliva na delovanje tvojega črevesja.
Sestavlja ga cela kopica različnih mikroorganizmov, kot so:
💙 bakterije,
💙 glivice
in
💙 virusi,
ki skupaj tvorijo to edinstveno strukturo.
Čeprav se mogoče zdi precej nelogično in morda celo malenkost odvratno, je dejstvo, da je tvoje črevesje polno živih mikroorganizmov, ki veljajo za nepogrešljiv del tvojega organizma.
Od vseh pa so za tvoje počutje še posebej pomembne koristne bakterije.
No, da bo vse skupaj lažje razumeti, si črevesje lahko predstavljaš kot mesto, različne vrste bakterij (obstaja več sevov oziroma vrst bakterij) pa kot “prebivalce” tega območja.
Če želimo, da v mestu vlada blaginja, potem je ključno, da prebivalci živijo v sožitju in prevzamejo različne odgovornosti.
Se pravi je zaželeno, da je v mestu ravno pravšnje število policistov, zdravnikov, frizerjev, taksistov, učiteljev in seveda ostalih članov družbe, od katerih vsak opravlja svojo nalogo.
V nasprotnem primeru pa je jasno, kaj se zgodi – v mestu začne vladati konkretna zmeda, saj se poruši ravnovesje.
Samo predstavljaj si, kako bi bilo v mestu, polnem zdravnikov ali na primer policistov, nihče pa ne bi poprijel za ostala dela, ki so za normalno delovanje družbe prav tako nujno potrebna.
No, popolnoma enako pravilo pa velja, ko govorimo o tvojem črevesju oziroma o črevesnem mikrobiomu in koristnih bakterijah.
Vsaka vrsta bakterij se lahko pohvali s svojo funkcijo in tako velja za nepogrešljiv del črevesnega mikrobioma.
No, kaj se zgodi v mestu, če se poruši ravnovesje med različnimi poklici, ni treba posebej poudariti.
Vprašanje pa je, kaj te lahko doleti, če se poruši tvoj črevesni mikrobiom, kar pomeni, da kontrolo nad tvojim črevesjem prevzame samo peščica različnih vrst bakterij.
Iskreno povedano: nič kaj dobrega.
Govorimo o težavah, kot so:
💙 zaprtost,
💙 pekoča zgaga,
💙 napihnjen trebuh,
💙 napenjanje,
💙 občutljivost na določena živila,
💙 utrujenost,
💙 nihanje razpoloženja,
💙 težave s kožo,
💙 težave s koncentracijo,
💙 upočasnjena prebava itd.

Gre za celo kopico različnih nevšečnosti, ki iz dneva v dan jezijo vse večje število posameznikov.
Da je stanje takšno, pa seveda ni nobeno presenečenje.
Ravnovesje med koristnimi in škodljivimi bakterijami v tvojem črevesju namreč rušijo dejavniki, kot so:
💙 pogosta izpostavljenost stresu (slabi odnosi, visoka pričakovanja, dvomi, natrpan urnik, stres na delovnem mestu …),
💙 prekomerno uživanje enostavnih sladkorjev (prehranska industrija jih pod različnimi imeni skriva v ogromnem številu izdelkov),
💙 uživanje antibiotikov,
💙 prisotnost toksinov v okolju (zrak, prst, voda …),
💙 prekomerno uživanje predelanih živil,
💙 umetna sladila,
💙 uživanje alkohola itd.
Se pravi gre za dejavnike, ki so tako ali drugače sestavni del sodobnega življenjskega sloga, zato je tvoja naloga, da jih v čim večji meri omejiš in poskrbiš, da svojemu črevesju na vse možne načine priskočiš na pomoč.
Golden Tree Complete Biotics je prehransko dopolnilo, ki se kot probiotični kompleks lahko pohvali z edinstveno formulacijo, saj združuje kar 20 različnih sevov bakterij, in to v zavidljivih količinah.
V eni kapsuli, ki velja za dnevni odmerek, je združenih kar 20 milijard živih organizmov, kar je v svetu tovrstnih rešitev prava redkost.
Se pravi gre za sila enostaven način, kako z eno samo dnevno potezo lahko svoje črevesje oplemenitiš s kar 20 milijardami koristnih bakterij.
Med drugim tudi po zaslugi prav posebne, na želodčno kislino in žolč odporne GAR kapsule, ki poskrbi, da se bakterije ne ustavijo v tvojem želodcu, ampak prispejo vse do črevesja.
Da je izkušnja še bolj prijetna in zares enostavna, med drugim poskrbi tudi ALU-PVDC folija, ki kapsule, preden jih vzameš iz “blisterja”, ščiti pred vplivom toplote. To pomeni, da ti kapsul Golden Tree Complete Biotics ni treba shranjevati v hladilniku in jih vedno lahko vzameš s sabo ne glede na to, kam se odpraviš – v službo, na dopust, vikend oddih, dnevni potep z družino ali prijatelji …

Tako smo izpolnili tri ključne kriterije, ki vplivajo na učinkovitost probiotičnega kompleksa:
1. Kapsule morajo biti odporne na želodčno kislino in žolč.
2. Vsebovati morajo veliko količino dobrih bakterij. Po zadnjih podatkih večina strokovnjakov priporoča, naj dnevno zaužijemo vsaj 15 milijard aktivnih probiotičnih kultur.
3. Vsebovati morajo več edinstvenih probiotičnih bakterijskih sevov – priporočenih je najmanj 7! Različni probiotični sevi imajo namreč različne učinke na tvoj prebavni sistem.
Šokantno pa je – in to ti bo potrdil tudi vsak strokovnjak za probiotične kulture – da teh treh kriterijev najmanj 90 % izdelkov v lekarnah in specializiranih prodajalnah sploh ne izpolnjuje.
Poglej mnenja preverjenih kupcev Complete Biotics.

Kdo je dr. Eric Wood?
Dr. Eric Wood je doktor naturopatije z licenco v zveznem okrožju Kolumbija (Washington D.C.) in diplomant Kanadske univerze za naturopatsko medicino.
Pomagal je pri zasnovi izjemno učinkovitega izdelka za zdravo črevesje – Complete Biotics.
Več informacij o dr. Ericu Woodu.